Naleśniki

  • Napisane 29 listopada 2011 o 14:24

Idealne na piątkowy obiad. Pyszne, pachnące z nutą aromatu śmietankowego, i jak zawsze na słodko. Podane z masą serową, nutellą i bananami oraz dżemem truskawkowym, rozpływały się w ustach.


Gotowanie sprawia mi niezwykłą przyjemność. Dom wypełniony zapachem ciasta od zawsze kojarzy mi się z rodziną, ciepłem i czymś niewyobrażalnie pysznym. Myślę, że tą pasje odziedziczyłam po babci i mamie. Pamiętam, że podczas spędzania wakacji na wsi u dziadków, ich mieszkanie wypełniał zapach mojego ukochanego świeżego drożdżowego, którego zapachu i smaku szybko nie zapomnę.

Zapach ciasta przede wszystkim kojarzy mi się właśnie z czasami dzieciństwa, kiedy to jeszcze nie wkroczyłam do królestwa mojej mamy, i to ona spędzała większość czasu w kuchni. Każdy weekend nie obszedł się bez ciasta (no może z małymi wyjątkami, kiedy to my jechaliśmy w odwiedziny do ciotek i wujków, czy dziadków, wtedy to na ich stołach gościły przeróżne różności, a ja oczywiście nigdy nie wybrzydzałam i brałam, co dawali). Zwykły sernik, czy szarlotka potrafią nie tylko poprawić humor, ale wpłynąć pozytywnie na relacje w rodzinie. Tamte dni wspominam bardzo miło. Począwszy od ranka, kiedy to mogłam delektować się resztkami jeszcze surowego ciasta, po zrobione dekoracje, które wyglądały tak pięknie, że aż szkoda było je niszczyć.

Sama nie wiem, kiedy dokładnie poczułam, że to jest to, co lubię robić, ale uwielbiam, kiedy wolny czas poświęcam tylko i wyłącznie dla siebie, a przy okazji robię przyjemność innym. Wiem, że zawsze zadowolę tatę ‘kawałkiem ciasta do kawy’, a mamę i siostrę pierogami, czy naleśnikami. Oni wiedzą, ile daję od siebie w to, co robię, i że sprawia mi to przyjemność,  i nawet jeśli czasem coś nie wyjdzie po mojej myśli, uśmiechy na ich twarzach są dla mnie bezcenne. I szczerze to doceniam.Komentarze (2) do Naleśniki

  1. ~Latowgrudniu pisze:

    mmmmm pyszności :) i świetnie się prezentuje :D

Dodaj komentarz


  • RSS